RN12F1332CT5-25
Mfr.Part #
RN12F1332CT5-25
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/8W 1206
Resistance :
13.3 kOhms
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Features :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
Datasheets
RN12F1332CT5-25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN12F1332CT5-25
RN Series, Thin Film, 13.3 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±1%, -55°C ~ 155°C