RN122-1.5-02
Mfr.Part #
RN122-1.5-02
Description
CMC 10MH 1.5A 2LN TH
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
4
Test Frequency :
10kHz
Lead Diameter :
800 µm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max DC Current :
1.5A
Lead Pitch :
25mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
220mOhm Typ
Flammability Rating :
UL94 V-0
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Inductance :
10 mH
Series :
RN
Depth :
27.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Inductance @ Frequency :
10mH @ 10kHz
Element Configuration :
Dual
Approval Agency :
UR, VDE
Resistance :
220mOhm
Termination :
PC Pin, Radial
Filter Type :
Power Line
Tolerance :
50%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
1.5A
Voltage - Rated AC :
250V
Military Standard :
Not
Height :
16.5mm
Shielding :
Unshielded
DC Current :
1.5A
Packaging :
Tray
Current Rating (Max) :
1.5A Typ
Lead/Base Style :
Pin
Size / Dimension :
1.102Lx1.063W 28.00mmx27.00mm
Self Resonant Frequency :
1kHz
Datasheets
RN122-1.5-02
Schaffner EMC, Inc. RN122-1.5-02
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD