RN12B3321CT5-25
Mfr.Part #
RN12B3321CT5-25
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 1206
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Features :
Resistance :
3.32 kOhms
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Datasheets
RN12B3321CT5-25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN12B3321CT5-25
RN Series, Thin Film, 3.32 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C