RMCP2512FT30K1
Mfr.Part #
RMCP2512FT30K1
Description
RES, 2512, 30.1 KOHM, 1%, 2W
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Resistance :
30.1 kOhms
Length :
6.3 mm
Width :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
2 W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Voltage Rating :
500 V
Height :
0.55 mm
Datasheets
RMCP2512FT30K1
Stackpole Electronics, Inc. RMCP2512FT30K1
RMCP Series, Thick Film, 30.1 kOhms, 2W, ±1%, -55°C ~ 155°C