RMBS10121R0FS00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMBS10121R0FS00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Composition :
Wirewound
Diameter :
4mm
Resistance :
121Ohm
Length :
10.2mm
Tolerance :
1%
Factory Lead Time :
111 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Molded
Published :
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Datasheets
RMBS10121R0FS00
Through Hole 121Ohm, Wirewound,