RMBS053R480FS14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMBS053R480FS14
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
3.48Ohm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Length :
7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
1%
Package / Case :
Molded
Diameter :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RMBS053R480FS14
Through Hole 3.48Ohm, Wirewound,