RMB300R0511FS09
Mfr.Part #
RMB300R0511FS09
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Power Rating :
3W
Diameter :
6.4mm
Package / Case :
Molded
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Length :
16.2mm
Tolerance :
1%
Resistance :
51.1mOhm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Datasheets
RMB300R0511FS09
Vishay / Sfernice RMB300R0511FS09
Through Hole 51.1mOhm, Wirewound,