RMB30082R50FS09
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMB30082R50FS09
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
16.2mm
Published :
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Resistance :
82.5Ohm
Package / Case :
Molded
Factory Lead Time :
111 Weeks
Diameter :
6.4mm
Power Rating :
3W
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Tolerance :
1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Datasheets
RMB30082R50FS09
Vishay / Sfernice RMB30082R50FS09
Through Hole 82.5Ohm, Wirewound,