RMB105100R0FS14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMB105100R0FS14
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Package / Case :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
10.2mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
1%
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
100Ohm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Composition :
Wirewound
Power Rating :
1.5W
Radiation Hardening :
No
Diameter :
4mm
Datasheets
RMB105100R0FS14
Through Hole 100Ohm, Wirewound,