RMB075100R0JA20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMB075100R0JA20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
5%
Composition :
Wirewound
Termination :
Axial
Military Standard :
Not
Package / Case :
Molded
Length :
7mm
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
100Ohm
Diameter :
2.5mm
Datasheets
RMB075100R0JA20
Vishay / Sfernice RMB075100R0JA20
Through Hole 100Ohm, Wirewound,