RM312-023-181-2900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RM312-023-181-2900
Manufacturer
AirBorn
Description
.075 HIGH DENSITY RECTANGULAR CO
Stock
25
In Stock :
25
Manufacturer :
AirBorn
Product Category :
Specialized
Connector Style :
Pitch :
0.075 (1.91mm)
Number of Positions Loaded :
All
Tradename :
R Series
Schneider Electric
Package :
Bag
Material Flammability Rating :
Termination :
Crimp
Product Category :
Limit Switches
Number of Rows :
3
RoHS :
Details
Connector Type :
Plug, Male Pins
Features :
Mating Guide, Mounting Flange
Product Status :
Active
Number of Columns :
Voltage Rating :
Contact Finish :
Gold
Number of Positions :
23
Contact Layout, Typical :
Contact Finish Thickness :
Subcategory :
Switches
Current Rating (Amps) :
3A
Series :
RM
Product Type :
Limit Switches
Brand :
Telemecanique
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Color :
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Connector Usage :
RM Series Plug, Male Pins Crimp Gold - - 23 Positions Pitch: 0.075 (1.91mm) -65°C ~ 125°C Free Hanging (In-Line)