RLR32C8202GPRE7
Mfr.Part #
RLR32C8202GPRE7
Description
RES 82K OHM 2% 1W AXIAL
Diameter :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Length :
15.87mm
Resistance :
82kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C8202GPRE7
Vishay / Dale RLR32C8202GPRE7
Through Hole 82kOhms, 1W, Metal Film,