RLR32C8200GRRE7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C8200GRRE7
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 820 OHM 2% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Composition :
Metal Film
Length :
15.87mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
820Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Published :
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
4.83mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR32C8200GRRE7
Vishay / Dale RLR32C8200GRRE7
Through Hole 820Ohms, 1W, Metal Film,