RLR32C78R7FMRSL1
Mfr.Part #
RLR32C78R7FMRSL1
Description
RES 78.7 OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Resistance :
78.7Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR32C78R7FMRSL1
Vishay / Dale RLR32C78R7FMRSL1
78.7Ohms, 1W, Metal Film,