RLR32C75R0GMRE5
Mfr.Part #
RLR32C75R0GMRE5
Description
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Published :
Power (Watts) :
1W
Diameter :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
75Ohms
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
15.87mm
Failure Rate :
M (1%)
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR32C75R0GMRE5
Vishay / Dale RLR32C75R0GMRE5
Through Hole 75Ohms, 1W, Metal Film,