RLR32C7502FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C7502FRRE7
Description
RES 75K OHM 1% 1W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
75kOhms
Mount :
Through Hole
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Length :
15.87mm
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Diameter :
4.83mm
Datasheets
RLR32C7502FRRE7
Vishay / Dale RLR32C7502FRRE7
Through Hole 75kOhms, 1W, Metal Film,