RLR32C7500GRBSL
Mfr.Part #
RLR32C7500GRBSL
Description
RES 750 OHM 2% 1W AXIAL
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.2748mm
Published :
Resistance :
750Ohms
Width :
4.83mm
Datasheets
RLR32C7500GRBSL
Vishay / Dale RLR32C7500GRBSL
750Ohms, 1W, Metal Film,