RLR32C68R1FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C68R1FRRE7
Description
RES 68.1 OHM 1% 1W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
4.83mm
Power Rating :
1W
Length :
15.87mm
Resistance :
68.1Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR32C68R1FRRE7
Vishay / Dale RLR32C68R1FRRE7
Through Hole 68.1Ohms, 1W, Metal Film,