RLR32C68R0GMRE5
Mfr.Part #
RLR32C68R0GMRE5
Description
RES 68 OHM 2% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Diameter :
4.83mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
68Ohms
Failure Rate :
M (1%)
Length :
15.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C68R0GMRE5
Vishay / Dale RLR32C68R0GMRE5
Through Hole 68Ohms, 1W, Metal Film,