RLR32C6812FRBSL
Mfr.Part #
RLR32C6812FRBSL
Description
RES 68.1K OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Width :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
1W
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
68.1kOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR32C6812FRBSL
Vishay / Dale RLR32C6812FRBSL
68.1kOhms, 1W, Metal Film,