RLR32C6812FMBSL
Mfr.Part #
RLR32C6812FMBSL
Description
RES 68.1K OHM 1% 1W AXIAL
Length :
14.2748mm
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
68.1kOhms
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
4.83mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C6812FMBSL
Vishay / Dale RLR32C6812FMBSL
68.1kOhms, 1W, Metal Film,