RLR32C6800GRRE7
Mfr.Part #
RLR32C6800GRRE7
Description
RES 680 OHM 2% 1W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
680Ohms
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
1W
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Diameter :
4.83mm
Length :
15.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C6800GRRE7
Vishay / Dale RLR32C6800GRRE7
Through Hole 680Ohms, 1W, Metal Film,