RLR32C6800GPRE6
Mfr.Part #
RLR32C6800GPRE6
Description
RES 680 OHM 2% 1W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Width :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±2%
Resistance :
680Ohms
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Length :
14.2748mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR32C6800GPRE6
Vishay / Dale RLR32C6800GPRE6
680Ohms, 1W, Metal Film,