RLR32C66R5FRBSL
Mfr.Part #
RLR32C66R5FRBSL
Description
RES 66.5 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Published :
Resistance :
66.5Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RLR32C66R5FRBSL
Vishay / Dale RLR32C66R5FRBSL
66.5Ohms, 1W, Metal Film,