RLR32C6342FRBSL
Mfr.Part #
RLR32C6342FRBSL
Description
RES 63.4K OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
63.4kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
14.2748mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
4.83mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C6342FRBSL
Vishay / Dale RLR32C6342FRBSL
63.4kOhms, 1W, Metal Film,