RLR32C5R60GRRSL
Mfr.Part #
RLR32C5R60GRRSL
Description
RES 5.6 OHM 2% 1W AXIAL
Resistance :
5.6Ohms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Metal Film
Max Power Dissipation :
1W
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
4.83mm
Power Rating :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR32C5R60GRRSL
Vishay / Dale RLR32C5R60GRRSL
5.6Ohms, 1W, Metal Film,