RLR32C5230FMRE7
Mfr.Part #
RLR32C5230FMRE7
Description
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Resistance :
523Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
15.87mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Composition :
Metal Film
Diameter :
4.83mm
Datasheets
RLR32C5230FMRE7
Vishay / Dale RLR32C5230FMRE7
Through Hole 523Ohms, 1W, Metal Film,