RLR32C5100GMBSL
Mfr.Part #
RLR32C5100GMBSL
Description
RES 510 OHM 2% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
2
Width :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
510Ohms
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR32C5100GMBSL
Vishay / Dale RLR32C5100GMBSL
510Ohms, 1W, Metal Film,