RLR32C4R99FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C4R99FRRE7
Description
RES 4.99 OHM 1% 1W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Contact Plating :
Lead, Tin
Axial
Diameter :
4.83mm
Length :
15.87mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
4.99Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C4R99FRRE7
Vishay / Dale RLR32C4R99FRRE7
Through Hole 4.99Ohms, 1W, Metal Film,