RLR32C4992FMBSL
Mfr.Part #
RLR32C4992FMBSL
Description
RES 49.9K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Width :
4.83mm
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
1W
Packaging :
Bulk
Resistance :
49.9kOhms
Length :
14.2748mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C4992FMBSL
Vishay / Dale RLR32C4992FMBSL
49.9kOhms, 1W, Metal Film,