RLR32C47R0GMRE5
Mfr.Part #
RLR32C47R0GMRE5
Description
RES 47 OHM 2% 1W AXIAL
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
4.83mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
1W
Resistance :
47Ohms
Length :
15.87mm
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
1W
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
18 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C47R0GMRE5
Vishay / Dale RLR32C47R0GMRE5
Through Hole 47Ohms, 1W, Metal Film,