RLR32C4752FRRE8
Mfr.Part #
RLR32C4752FRRE8
Description
RES 47.5K OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
15.87mm
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Diameter :
4.83mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
47.5kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C4752FRRE8
Vishay / Dale RLR32C4752FRRE8
Through Hole 47.5kOhms, 1W, Metal Film,