RLR32C4703GMR64
Mfr.Part #
RLR32C4703GMR64
Description
RES 470K OHM 2% 1W AXIAL
Width :
4.83mm
Diameter :
4.83mm
Resistance :
470kOhms
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Number of Terminations :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR32C4703GMR64
Vishay / Dale RLR32C4703GMR64
Through Hole 470kOhms, 1W, Metal Film,