RLR32C4700GRRE8
Mfr.Part #
RLR32C4700GRRE8
Description
RES 470 OHM 2% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
15.87mm
Tolerance :
±2%
Diameter :
4.83mm
Power Rating :
1W
Resistance :
470Ohms
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Datasheets
RLR32C4700GRRE8
Vishay / Dale RLR32C4700GRRE8
Through Hole 470Ohms, 1W, Metal Film,