RLR32C46R4FRR64
Mfr.Part #
RLR32C46R4FRR64
Description
RES 46.4 OHM 1% 1W AXIAL
2
Diameter :
4.83mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Mount :
Through Hole
Width :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
14.2748mm
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
46.4Ohms
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C46R4FRR64
Vishay / Dale RLR32C46R4FRR64
Through Hole 46.4Ohms, 1W, Metal Film,