RLR32C3R30GMRE5
Mfr.Part #
RLR32C3R30GMRE5
Description
RES 3.3 OHM 2% 1W AXIAL
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
15.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.3Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
M (1%)
Diameter :
4.83mm
Datasheets
RLR32C3R30GMRE5
Vishay / Dale RLR32C3R30GMRE5
Through Hole 3.3Ohms, 1W, Metal Film,