RLR32C3903GPRE7
Mfr.Part #
RLR32C3903GPRE7
Description
RES 390K OHM 2% 1W AXIAL
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Diameter :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
15.87mm
Power Rating :
1W
Resistance :
390kOhms
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C3903GPRE7
Vishay / Dale RLR32C3903GPRE7
Through Hole 390kOhms, 1W, Metal Film,