RLR32C3902GPRE7
Mfr.Part #
RLR32C3902GPRE7
Description
RES 39K OHM 2% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±2%
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
18 Weeks
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Resistance :
39kOhms
Metal Film
Mount :
Through Hole
Published :
Length :
15.87mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR32C3902GPRE7
Vishay / Dale RLR32C3902GPRE7
Through Hole 39kOhms, 1W, Metal Film,