RLR32C3652FMRE7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C3652FMRE7
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 36.5K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
15.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
36.5kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
4.83mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Datasheets
RLR32C3652FMRE7
Vishay / Dale RLR32C3652FMRE7
Through Hole 36.5kOhms, 1W, Metal Film,