RLR32C3601GMBSL
Mfr.Part #
RLR32C3601GMBSL
Description
RES 3.6K OHM 2% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
1W
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
3.6kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Width :
4.83mm
Tolerance :
±2%
Power Rating :
1W
Datasheets
RLR32C3601GMBSL
Vishay / Dale RLR32C3601GMBSL
3.6kOhms, 1W, Metal Film,