RLR32C3403FRB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C3403FRB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 340K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
4.83mm
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
340kOhms
Power Rating :
1W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Diameter :
4.83mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR32C3403FRB14
Vishay / Dale RLR32C3403FRB14
Through Hole 340kOhms, 1W, Metal Film,