RLR32C33R2FMR64
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR32C33R2FMR64
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33.2 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
1W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
4.83mm
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Width :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
14.2748mm
Resistance :
33.2Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR32C33R2FMR64
Vishay / Dale RLR32C33R2FMR64
Through Hole 33.2Ohms, 1W, Metal Film,