RLR32C3012FMRE6
Mfr.Part #
RLR32C3012FMRE6
Description
RES 30.1K OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
30.1kOhms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Published :
Width :
4.83mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
14.2748mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Diameter :
4.83mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR32C3012FMRE6
Vishay / Dale RLR32C3012FMRE6
Through Hole 30.1kOhms, 1W, Metal Film,