RLR32C3011FMRE8
Mfr.Part #
RLR32C3011FMRE8
Description
RES 3.01K OHM 1% 1W AXIAL
Axial
Diameter :
4.83mm
Resistance :
3.01kOhms
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
15.87mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RLR32C3011FMRE8
Vishay / Dale RLR32C3011FMRE8
Through Hole 3.01kOhms, 1W, Metal Film,