RLR32C3001GMBSL
Mfr.Part #
RLR32C3001GMBSL
Description
RES 3K OHM 2% 1W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Bulk
Length :
14.2748mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Resistance :
3kOhms
Width :
4.83mm
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR32C3001GMBSL
Vishay / Dale RLR32C3001GMBSL
3kOhms, 1W, Metal Film,