RLR32C2704GMB14
Mfr.Part #
RLR32C2704GMB14
Description
RES 2.7M OHM 2% 1W AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
14.2748mm
Resistance :
2.7MOhms
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
M (1%)
Width :
4.83mm
Power (Watts) :
1W
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
1W
Diameter :
4.83mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR32C2704GMB14
Vishay / Dale RLR32C2704GMB14
Through Hole 2.7MOhms, 1W, Metal Film,