RLR32C2700GMRE5
Mfr.Part #
RLR32C2700GMRE5
Description
RES 270 OHM 2% 1W AXIAL
Length :
15.87mm
Power (Watts) :
1W
Radiation Hardening :
No
Resistance :
270Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
4.83mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR32C2700GMRE5
Vishay / Dale RLR32C2700GMRE5
Through Hole 270Ohms, 1W, Metal Film,