RLR32C26R1FRBSL
Mfr.Part #
RLR32C26R1FRBSL
Description
RES 26.1 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
1W
Length :
14.2748mm
Power Rating :
1W
Resistance :
26.1Ohms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Width :
4.83mm
2
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C26R1FRBSL
Vishay / Dale RLR32C26R1FRBSL
26.1Ohms, 1W, Metal Film,