RLR32C2670FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C2670FRRE7
Description
RES 267 OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Length :
15.87mm
Diameter :
4.83mm
Power Rating :
1W
Resistance :
267Ohms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR32C2670FRRE7
Vishay / Dale RLR32C2670FRRE7
Through Hole 267Ohms, 1W, Metal Film,