RLR32C24R0GRRE8
Mfr.Part #
RLR32C24R0GRRE8
Description
RES 24 OHM 2% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
15.87mm
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Diameter :
4.83mm
Resistance :
24Ohms
Datasheets
RLR32C24R0GRRE8
Vishay / Dale RLR32C24R0GRRE8
Through Hole 24Ohms, 1W, Metal Film,